Svečanost predaje prve od šest brzih brodica upriličena je danas u Luci Dubrovnik

Događaj je organiziran u sklopu projekta „Uspostava hitne pomorske medicinske službe“ koji je sufinanciran sredstvima Operativnog programa konkurentnost i kohezija 2014.-2020. Europske Unije u suradnji s Ministarstvom mora, pomorstva i infrastrukture i Hrvatskim zavodom za hitnu medicinu.

Nakon potpisivanja zapisnika i kratkog sastanka u prostorijama Luke, uslijedio je prikaz zbrinjavanja pacijenta s brodice, a potom i prigodna obraćanja, a prisutnima su se obratili ravnateljica Hrvatskog zavoda za hitnu medicinu Maja Grba-Bujević, župan Nikola Dobroslavić, gradonačelnik Mato Franković, ravnatelj Zavoda za hitnu medicinu DNŽ Luka Lulić te lučki kapetan Mato Kekez.

Ovom brodicom osigurati će se učinkovitija, dostupnija i brža hitna medicinska usluga svim stanovnicima otoka dubrovačkog akvatorija.

Performanse plovila su takve da može izaći na intervenciju u svim vremenskim uvjetima, a da se ne dovodi u pitanje sigurnost pacijenata, posade i članova medicinskog tima.

Uz medicinski prijevoz hitnih pacijenata s otoka plovilo će se koristiti i za potragu i spašavanje na moru.

“Sadržaj publikacije/emitiranog materijala isključiva je odgovornost Ministarstva zdravstva.”